Aktualności

Wielkanoc w Ośrodku "Dar Serca"

W Wielką Sobotę 03.04.2021 r. w Ośrodku Rehabilitacyjno-Opiekuńczym "Dar Serca" w Czerninie odbyło się spotkanie modlitewne, podczas którego ks. Waldemar Maliszewski pobłogosławił pokarmy przygotowane dla naszych podopiecznych na śniadanie Wielkanocne oraz święconki pracowników Stowarzyszenia. Podczas spotkania wspólnie śpiewaliśmy pieśni Wielkopostne. Następnego dnia w Ośrodku odbyła się Msza Święta Rezurekcyjna, którą w koncelebrze sprawowali ks. Maliszewski oraz ks. Zygmunt Górski. Jesteśmy bardzo wdzięczni za obecność kapłanów w naszym gronie. Nasi wszyscy podopieczni korzystający z opieki całodobowej spokojnie przeżyli czas Świąt, czują się dobrze i bezpiecznie, mimo czasu epidemii. Pracownicy również są zdrowi. Pozdrawiamy rodziny i wszystkich bliskich naszych podopiecznych. Dziękujemy również pracownikom za stworzenie świątecznej atmosfery w Ośrodku. Życzymy Państwu i sobie, aby radość ze Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa w nas trwała.

W imieniu Stowarzyszenia "Dar Serca" - Krystyna Szafrańska - Prezes Zarządu

Sztum, 10.04.2021 r.

Nowy zabieg - OKŁADY MASĄ FANGO

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NOWEGO LECZNICZEGO ZABIEGU!

W ramach prywatnych usług rehabilitacyjnych Stowarzyszenie "Dar Serca" oferuje od marca 2021 r. możliwość korzystania z nowego zabiegu - FANGO. Polega on na okładaniu wybranych części ciała rozgrzaną wysokozmineralizowaną masą pochodzenia wulkanicznego. Masa fango - czyli lecznicze błoto wydobywane jest z naturalnych źródeł termalnych i zawiera liczne substancje lecznicze. Okłady fango są przygotowywane w specjalnym urządzeniu i podgrzewane do temperatury około 50 stopni C. Zabieg trwa 20-30 minut. Dzięki zastosowaniu bogatego w minerały błota i jego zdolności do przewodnictwa ciepła, fango wykorzystuje się przy pobudzaniu krążenia krwi i stymulacji układu odpornościowego, zabieg rozgrzewa, rozluźnia mięśnie, odpręża, łagodzi ból, przyspiesza przemianę materii i poprawia ogólne samopoczucie. Minerały zawarte w pyle wulkanicznym odżywiają skórę, poprawiając jej elastyczność. Po zabiegu skóra jest dotleniona, widocznie nawilżona i gładka. Zbawienne działanie fango zalecane jest dla szerokiego grona pacjentów i polecane przy wielu wskazaniach.

Wskazania do zabiegu to m. in.:

- reumatyzm, zwyrodnienia stawowe,
- stany zapalne mieśni, stawów i narządów wewnętrznych,
- stany pourazowe tj. skręcenia, złamania,
- stres, nerwowość, przemęczenie, napięcia mięśniowe,
- bolesne miesiączki, rwa kulszowa,
- blizny, cellulit.

Przeciwwskazania:
- niewydolność i ostre choroby serca,
- ostre stany zapalne chorób reumatycznych,
- nadciśnienie tętnicze,
- ciąża.

Cena jednorazowego zabiegu to 20 zł. Przy skorzystaniu z serii min. 10 zabiegów - 18 zł za każdy zabieg.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO KONTAKTU POD NR TEL.: 55 277 92 34 (nr wewnętrzny 1) ORAZ W SIEDZIBIE STOWARZYSZENIA.

Sztum, 23.03.2021 r.

Rozpoczęliśmy realizację nowego projektu! Zapraszamy chętnych do udziału!

Stowarzyszenie "Dar Serca" w partnerstwie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sztumie i Spółdzielnią Socjalną "Iskra" od nowego roku 2021 realizują wspólnie kolejny projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Nosi on nazwę „SIŁA WSPÓŁPRACY – rozwój usług społecznych w Mieście i Gminie Sztum". ZAPRASZAMY DO REKRUTACJI UCZESTNIKÓW! Opis całej realizacji znajduje się w zakładce Projekty -> Siła Współpracy.

Więcej informacji można uzyskać także pod nr tel. 55 640 63 95. Plakat promocyjny Sia Wsppracy 1

REKRUTACJA Sia Wsppracy

Prosimy o przekazanie 1% od podatku PIT

Zapraszamy Państwa do przekazywania 1% od podatku PIT na rzecz Stowarzyszenia Pomocy Osobom Przewlekle Chorym "Dar Serca" w Sztumie.

Wesprą Państwo w ten sposób naszą działalność, która obejmuje:

1. Opiekę całodobową w Ośrodku Rehabilitacyjno-Opiekuńczym "Dar Serca" w Czerninie;

2. Opiekę dzienną w Dziennym Ośrodku Wsparcia dla seniorów;

3. Usługi z zakresu hospicjum domowego i opieki długoterminowej domowej;

 4. Rehabilitację w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej w Sztumie;

5. Wypożyczalnię sprzętu rehabilitacyjnego i pomocniczego do opieki domowej;

 6. Realizację projektów i zadań zleconych dofinansowanych z funduszy państwowych i unijnych.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY ZA OTRZYMANE WSPARCIE!

1

Sztum, 26.01.2021 r.

Uroczyste zakończenie Projektu "Razem Możemy Więcej..." na zamku w Gniewie

Dnia 30.09.2020 r. uroczyste zakończenie projektu "Razem Możemy Więcej - rozwój usług społecznych w gminie Sztum" pojechaliśmy świętować na zamku w Gniewie. Przywitał nas sam kasztelan zamku gniewskiego Jarosław Struczyński wraz ze swoją rycerską drużyną, która przygotowała dla nas sporo atrakcji...
Po słodkim poczęstunku pani wiceprezes Anna Lewandowska odpaliła z wielkim hukiem armatę i rozpoczęły się animacje w podziale na 3 grupy.... Były przejażdżki wozem zaprzęgniętym w parę koni, zwiedzanie i opowieści rycerskie, konkursy, nauka śpiewu chorału gregoriańskiego i oczywiście foto-budka. Na zakończenie programu integracyjnego odbył się koncert wokalny, w którym wystąpiła pani
Bożena Belcarz
ze swoją kryształową harfą i misami relaksacyjnymi. Po tak intensywnym programie biesiadowaliśmy w zamkowej restauracji, jedząc także oczami przygotowane wykwintne potrawy... Długo będziemy wspominać tak radosne wydarzenie... i dziękować wszystkim, którzy przyczynili się do realizacji całego projektu "Razem Możemy Więcej...", który realizowaliśmy wspólnie z Miejsko-Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Sztumie. http://mgopssztum.pl/
Projekt trwał 2 lata. Usługi, które w jego zakresie świadczyliśmy, będą kontynuowane do końca 2022 r. w ramach trwałości projektu.
Sztum, 01.10.2020 r.