Aktualności

1 %

Pomagamy... pomóżcie i WY - choćby przez wpisanie 1% do zeznania podatkowego za 2017 rok. Dziękujemy serdecznie za dobre słowa i pamiętajcie o nas przy wypełnianiu PIT ów  i prosimy, przekażcie informację swoim znajomym w prywatnej wiadomości, także meilowej lub publicznej! 

Wystarczy w zeznaniu podatkowym wpisać nazwę Stowarzyszenia Pomocy Osobom Przewlekle Chorym „DAR SERCA” oraz numer KRS 0000127529.  Dziękujemy za 1 %, a do wszystkich którzy mogą więcej... ZWRACAMY SIĘ Z PROŚBĄ O PRZEKAZANIE DAROWIZN na działaność statutową.

BĘDZIE TO POMOC w remoncie pomieszczeń przeznaczonych na  OPIEKĘ DZIENNĄ I CAŁODOBOWĄ DLA SENIORÓW  I OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH, którą prowadzimy w Ośrodku Rehabilitacyjno –Opiekuńczym „DAR SERCA” pod adresem: 82-400 Sztum – Czernin ul. Zielna 2.

Wszystkich zainteresowanych współpracą oraz korzystaniem z zabiegów rehabilitacyjnych serdecznie zapraszamy: 
od godz. 8:00 do 16:00 - w poniedziałki, czwartki i piątki oraz 
od godz. 8:00 do 18:00 - we wtorki i środy.

 

Anonimowa ankieta

Zapraszamy Państwa do wypełnienia anonimowej ankiety, w której można wyrazić swoją opinię i napisać sugestie na temat działalności Stowarzyszenia Pomocy Osobom Przewlekle Chorym Dar Serca.
Prosimy o wejście w poniższy link i udzielenie kilku odpowiedzi. Dziękujemy serdecznie :-)

https://www.survio.com/survey/d/O7L3C8T7R2C4T4N4I

Wigilia w Darze

Wzruszająca Wigilia dla wszystkich podopiecznych Daru Serca (zarówno z opieki dziennej jak i całodobowej) oraz ich rodzin, odbyła się w Ośrodku Opiekuńczo - Rehabilitacyjnym w Czerninie. Tuż przed Wigilią, Mszę świętą odprawił nasz pacjent ks.Waldemar Maliszewski. Potem był opłatek, życzenia świąteczne i kolędowanie ... Pani #EwaKołacz śpiewała kolędy umilając naszym podopiecznym to wyjątkowe spotkanie...
Życzymy Państwu, aby doświadczyli także wielu wyjątkowych spotkań i wzruszeń w Święta Bożego Narodzenia oraz  w całym 2018 roku.

 

Kolejne projekty

Kolejnych 12 osób niepełnosprawnych zamieszkałych w powiecie sztumskim, malborskim i kwidzyńskim, zakończyło udział w projekcie finansowanym ze środków PEFRON.  Uczestnicy 5 miesięcznego projektu, podpisanego z Urzędem Marszałkowskim, korzystało w Darze Serca przede wszystkim z zabiegów rehabilitacyjnych, w tym wykonywanych przy użyciu sprzętu do kinezyterapii, masażu wirowego i limfatycznego. Prowadzono laseroterapię, ciepłolecznictwo i światłolecznictwo. Na rzecz wytypowanych osób niepełnosprawnych ze specjalistycznymi zaburzeniami,  przeprowadzono łącznie 325 pakietów rehabilitacyjnych, a także przeprowadzono 120 masaży. Przez okres 18 tygodni prowadzone zabiegi przez profesjonalny personel zapewniły poprawę sprawności uczestników projektu. Mamy nadzieję, że nasze zaangażowanie w prawidłową realizację projektów oraz opinie naszych podopiecznych, będą brane pod uwagę przy typowaniu wykonawców kolejnych projektów, nie tylko finansowanych ze środków PEFRON. O kolejnych zatwierdzonych projektach oraz o naborze  osób do udziały w nich, będziemy Państwa informować zaraz po otrzymaniu kolejnych grantów. 

 

Sztumski Dzień Seniora

14 listopada obchodziliśmy Sztumski Dzień Seniora.  Do Ośrodka Opiekuńczo-Rehabilitacyjnego w Czerninie przybyło sporo gości oraz stałych i okazjonalnych bywalców, a także sympatyków Daru Serca.  Nie tylko była to okazja do świętowania przy torcie i innych słodkościach, które przygotowały Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Czernina, ale równiez była to okazja do specjalistycznych konultacji, zaróno zdrowotnych jak i prawnych.  Na spotkanie z występującą młodzieżą,  nasze podopieczne Panie  miały  możliwość  skorzystania z bezpłatnych zabiegow upiększających.  A i nie tylko seniorzy skorzystali z oferowanych  tego dnia usług... :-) To była wyjątkowa integracja seniorów i wymiana spojrzeń, doświadczeń oraz dobroci...

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się do uświetnienia tego dnia, w szczególności są to: 

  • Uczniowie z Zespołu Szkół w Czerninie pod kierunkiem pani Agnieszki Klonowskiej 
  • Słuchaczki II roku technik usług kosmetycznych Wojewódzkiego Zespółu Szkół Policealnych w Sztumie, pod kierunkiem pani Agnieszki Makuch
  • Koło Gospodyń Wiejskich w Czerninie 
  • Dagmara Budziak "Stopmed" Mobilne Usługi
  • Elżbieta Stojanowska - radca prawny
  • Sylwia Mackiewicz  dyr. MGOPS 
  • Wojciech Demko - pracownik UMiG w Sztumie, który dokumentował wydarzenie
  • Leszek Tabor Burmistrz Sztumu, który w imieniu Gminy podarował nam bieżnię.

Organizatorami uroczystosci było nasze stowarzyszenie wraz z MGOPS w Sztumie.

Krótka fotorelacja niech zachęci Państwa do odwiedzania swoich bliskich a także seniorów w naszym ośrodku i włączenia się aktywnie w wolontariat.
https://www.youtube.com/watch?v=LISIrTY_ji4