Aktualności

Kochani pacjenci i sympatycy...

W całym 2019 roku, życzymy Państwu wszystkiego co najlepsze... a przede wszystkim dużo zdrowia, miłości i prawdziwych przyjaciół...
Mamy nadzieję, że także w tym roku będziecie pamiętać o nas i naszych podopiecznych...
Bardzo liczymy na wspisanie stowarzyszenia do Państwa zeznania podatkowego, celem przekazania przez Urząd Skarbowy dla nas 1 %.
Bardzo, bardzo dziękujemy i zapraszamy do współpracy...

W trakcie ..."Razem możemy więcej"

Pełna nazwa projektu brzmi „RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ – rozwój usług społecznych w gminie Sztum” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Celem głównym projektu jest zwiększenie dostępu do usług społecznych... 
Projekt obejmuje ponad 100 osób zamieszkujących obszar Miasta i Gminy Sztum.

W ramach projektu nasze stowarzyszenie oferuje wsparcie:  

RODZINOM w formie m.in. punktu konsultacyjnego, warsztatów dla rodziców, działania asystenta rodziny;   

SENIOROM wsparcie w formie m.in. punktu konsultacyjnego, usług opiekuńczych i telemedycznych oraz pobyt i uczestnictwo w zajęciach w naszym  Dziennym Ośrodku Wsparcia w Czerninie;  

NIEPEŁNOSPRAWNYM poprzez punkt konsultacyjny, specjalistyczne usługi opiekuńcze, asystenta osoby niepełnosprawnej czy szkoleń dla opiekunów.  

Na kilku poniższych fotografiach przedstawiamy część działań dotyczących dotychczasowej realizacji projektu.

Projekt współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego oraz ze środków budżetu państwa w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

 

 

Zakończony projekt z ASOS i piszemy kolejne...

Zadanie publiczne pn. "TWÓJ CZAS - zostań aktywnym seniorem" zakładało objęcie wsparciem 30 osób powyżej 60 roku życia zamieszkujących na obszarze Miasta i Gminy Sztum. Głównym celem zadania było przezwyciężanie społecznej izolacji osób powyżej 60 roku życia z terenu Miasta i Gminy Sztum, poprzez stymulowanie i wspieranie ich w podejmowaniu oraz rozwijaniu aktywności społeczno-edukacyjnej. Poszczególne działania przyczyniły się do wzrostu świadomości społecznej seniorów w różnych dziedzinach aktywności, w tym wzmocnienia ich sprawności fizycznej, wzrostu zachowań prozdrowotnych i aktywności społecznej, a także wzrostu poczucia bezpieczeństwa.

Realizacja projektu obejmowała 2 bloki tematyczne w zakresie profilaktyczno-edukacyjnym:

I. AKADEMIA BEZPIECZEŃSTWA

II. PRZEWODNIK ZDROWIA I URODY.

Pierwszy blok miał na celu podniesienie świadomości seniorów i nabycie przez nich umiejętności reagowania w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Natomiast drugi blok ukształtował postawy prozdrowotne, nie tylko w zakresie medycznym, lecz również pielęgnacji ciała.

W ramach bloków zorganizowano zajęcia teoretyczne i praktyczne w tym zakresie.

Ponadto w ramach zadania realizowano działania służące poprawie procesów poznawczych seniorów, nabyciu umiejętności aktywnego i kreatywnego sposobu spędzania czasu wolnego oraz integracji seniorów. W zakres podejmowanych działań wchodziły: SIŁOWNIA UMYSŁOWA, WARSZTATY CZTERY PORY ROKU i WARSZTATY TWÓRCZY SENIOR.

Uzupełnieniem realizowanego projektu było zorganizowanie dwóch wyjazdów w formie wizyt studyjnych o charakterze edukacyjno-kulturowo-integracyjnym w zakresie pozytywnych działań samych seniorów w środowisku i na ich rzecz. Wizyty studyjne połączono ze zwiedzaniem m.in Gdańska. Efektem wyjazdów była wymiana dobrych praktyk w zakresie działań w środowisku i na rzecz seniorów.

W ramach działania zorganizowano Sztumski Dzień Seniora połączony z dniem otwartym w Dziennym Ośrodku Wsparcia w Czerninie.

Podsumowaniem zadania była organizacja happeningu "Byłem taki jak Ty, będziesz taki jak Ja". Podczas happeningu zaprezentowane zostały także prace konkursowe - fotografie, wykonane w ramach warsztatów "Cztery pory roku" oraz wyroby powstałe podczas warsztatów "Twórczy Senior". Ponadto wręczone zostały nagrody dla laureatów konkursu fotograficznego. A na zakończenie projektu w ramach "Siłowni umysłowej", prowadzonej przez Pana Sławomira Wichowskiego, powstała gra planszowa prezentowana na poniższycjh zdjęciach.  

Wcześniej prezentowaliśmy już, zarówno na naszej stronie jak i na naszym fanpage na FB, zdjęcia dotyczące zrealizacji poszczególnych działań w ramach rządowego projektu ASOS. Mamy nadzieję, że wkrótce uzyskamy wsparcie na realziację kolejnych przedsięwzięć tego typu.

Zainteresowanych zapraszamy już teraz do współpracy oraz śledzenia naszych działań i oczywiście liczymy na polubienia... :-).

https://www.facebook.com/StowarzyszeniePomocyOsobomPrzewlekleChorymDarSerca/?ref=settings

 

 

PONOWNE ZAPYTANIE OFERTOWE NA ZAKUP NOWEGO SAMOCHODU

MIKROBUS PRZYSTOSOWANY DO PRZEWOZU OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH - zakup realizowany na podstawie: umowy ze Starostwem Powiatowym w Sztumie PWRRII/D-1/2018, o dofinansowanie projektu w ramach programu pn. "Program wyrównywania różnic między regionami III”, ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. 

PRZEDMIOT ZAMÓWIENIA:   
Zakup fabrycznie nowego 9 osobowego (8+1) samochodu (mikrobusa) do przewozu osób niepełnosprawnych, w tym z jednym miejscem przystosowanym do przewozu osoby na wózku inwalidzkim.

TERMIN SKŁADANIA OFERT:
27.12.2018r. do godz. 15:00.Termin zebrania i oceny ofert – 28.12.2018r. Poinformowanie Oferentów o wynikach zapytania 31.12.2018r. e-mailem - do każdego oferenta.

ERMIN REALIZACJI ZAKUPU:
Przewidywany termin realizacji zakupu - maksymalnie do dnia 13.01.2019 r.

Zainteresowane  podmioty  prosimy o  kontakt Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.  lub tel. 502610652 celem wysłania szczegółowych warunków zapytania ofertowego. Osoba do kontaktu: Krystyna Szafrańska.

 

Zapytanie o kompleksowe realizowanie szkoleń

I SZKOLENIE
W związku z realizacją projektu pn. "Razem możemy więcej-rozwój usług społecznych w gminie Sztum" realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Przewlekle Chorym "Dar Serca" zwraca się z zapytaniem o kompleksowe zrealizowanie szkolenia i zajęć praktycznych.
Szkolenie dla osób opiekujących się osobami niesamodzielnymi na potrzeby opieki  – w tym koszt szkolenia, catering, materiały szkoleniowe.
Łączny wymiar godzin: 60 godzin w tym: 20 godzin zajęcia teoretyczne; 40 godzin zajęcia praktyczne.
Podział:
Rok 2018/2019 - szkolenie dla 1 grupy pięcioosobowej.
Rok 2019/2020 - szkolenie dla 1 grupy pięcioosobowej.
Łącznie: 10 osób
Wraz z podaniem ceny prosimy o przesłanie proponowanego programu szkolenia.
Jest to zapytanie w celu rozeznania rynku i nie stanowi zapytania ofertowego.
Osoba do kontaktu: Patrycja Nalepa
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Przewlekle Chorym "Dar Serca" ul. Reja 12 82-400 Sztum, tel. 55-277-92-34, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
II SZKOLENIE
W związku z realizacją projektu pn. "Razem możemy więcej-rozwój usług społecznych w gminie Sztum" realizowanego z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020, Stowarzyszenie Pomocy Osobom Przewlekle Chorym "Dar Serca" zwraca się z zapytaniem o kompleksowe zrealizowanie szkolenia i zajęć praktycznych.
Szkolenie i zajęcia praktyczne dla opiekunów faktycznych osób niepełnosprawnych – w tym koszt szkolenia, catering, materiały szkoleniowe. Łączny wymiar godzin: 60 godzin w tym: 20 godzin zajęcia teoretyczne; 40 godzin zajęcia praktyczne.
Podział:
Rok 2018/2019 - szkolenie dla 1 grupy trzy osobowej.
Rok 2019/2020 - szkolenie dla 1 grupy trzy osobowej.
Łącznie: 6 osób
Wraz z podaniem ceny prosimy o przesłanie proponowanego programu szkolenia.
Jest to zapytanie w celu rozeznania rynku i nie stanowi zapytania ofertowego.
Osoba do kontaktu: Patrycja Nalepa
Stowarzyszenie Pomocy Osobom Przewlekle Chorym "Dar Serca", ul. Reja 12 82-400 Sztum, tel. 55-277-92-34, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.