Aktualności

Pola Nadziei - zapraszamy na Dzień Otwarty

Zapraszamy do nas na gratisowe zabiegi rehabilitacyjne i upiększające oraz słodki poczęstunek a także liczne niespodzianki od wolontariuszy...

W  Czerninie odbędą się także zajęcia z plastykami sztumskiej PALETY. Do godziny 13 będzie można zwiedzać nasz remontowany Ośrodek Rehabilitacyjno-Opiekuńczy w Czerninie przy ulicy Zielnej 2. SERDECZNIE ZAPRASZAMY :-)    

Fundacja Babci Aliny wsparła Dar Serca

Przywieźli nam wsparcie i swój entuzjazm . 20 rowerzystów z różnych krajów pokazało - nie tylko na trasie "Rajdu przez Polskę dla Polskich Hospicjów",  że każdy może coś zrobić na rzecz chorych i potrzebujących. Przyjechali między innymi z Anglii, Kanady, Niemiec i różnych miast Polski, aby promować ruch  hospicyjny i pomagać oraz jak mówią samymi się zmieniać... Liderami grupy i pomysłodawcami Fundacji są syn i wnuczka zmarłej na chorobę nowotworową Pani Aliny (Babci Aliny), będącej 8 lat temu pod opieką Hospicjum Domowego z Bielska. Pomysłodawcy w podzięce za dobrą opiekę nad swą bliską osobą, postanowili odwdzięczyć się Hospicjum. Miała to być jednorazowa pomoc rzeczowa, a przerodziła się w zorganizowaną pomoc realizowaną z pasją, która trwa nieprzerwanie 8 lat. Przemierzają trasę po Polsce i odwiedzają hospicja i i ludzi związanych z ruchem wolontariackim. Na zamku w Malborku spotkali się też z przedstawicielami naszego stowarzyszenia. Wysłuchali relacji z podejmowanych przez stowarzyszenie działań, kóre przedstawiła pani prezes Krystyna Szafrańska a takze zostali oprowadzeni po zamku i uraczeni barwnymi opowieściami historii Zakonu Krzyżackiego opowiedzianymi przez Arkadiusza Dzikowskiego.  

Podczas spotkania otrzymaliśmy dar - dwa łóżka rehabilitacyjne - dla chorych Hospicjum Domowego przy naszej organizacji.

Dziękujemy #AlinaFoundation, z panem prezesem Januszem Holendrą na czele, który także uczestniczył w rajdzie. Dziękujemy też wszystkim wpłacającym jakiekolwiek środki na konto Fundacji. Dzięki takim inicjatywom i gestom wiemy, że cierpiący i ich rodziny mogą liczyć na wsparcie wielu osób.  

Dziękujemy też mediom, że chcą promować takie inicjatywy, szczególnie dziękujemy pani Violetcie Jankowiak, która zaprosiła uczestników Rajdu do  studia  Radia Malbork oraz  dziękujemy panu Piotrowi Piesikowi, który uczestniczył w tym ważnym dla nas wydarzeniu i je dla Państwa relacjonował na stronach Sztum Nasze Misto. 

Zachęcamy do obejrzenia materiału TVP emitowanego w  "Panoramie" i dostępnego na facebooku: https://www.facebook.com/tvp3gdansk/videos/691665724356646/ 

oraz wysłuchania wywiadów w Radio Malbork: https://drive.google.com/file/d/0B2DZYfUkrttZb2xUeFAwTFhMLWM/view .

Zapraszamy Państwa do współpracy ze stowarzyszeniem, w tym do polubienia naszego profilu: https://www.facebook.com/StowarzyszeniePomocyOsobomPrzewlekleChorymDarSerca/  a także  zachęcamy do podejmowania działań sponsorskich i reklamowych, dla wielostronnej korzyści i dobra.
Bardzo, bardzo wszystkim dziękujemy!  pobierz

 

Dziękujemy za pomoc

Dziękujemy wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w Akcję Pola Nadziei oraz całej społeczności lokalnej, która po raz kolejny wspierała nasze działanie. Zebraliśmy łącznie 3.252,96 złotych. Osoby, które uczestniczyły w akcji to uczniowie i ich rodzice oraz nauczyciele szkół ze Sztumu i Czernina:
1. Zespół Szkół w Sztumie im. Jana Kasprowicza
2. Gimnazjum nr 1 w Sztumie im. Jana Pawła II
3. Zpół Szkół w Czerninie
4. ZSZ w Barlwiczkach im. Stanisława Staszica
5. Szkoła Postawowa nr 2 im Maksymiliana Golisza w Sztumie
W akcji brało udział łącznie 50 wolontariuszy oraz wielu darczyńcy z wielkim sercem. Dziękujemy Wam wszystkim i zachęcamy do przekazania 1%. Dla tych, którzy posiadają konta internetowe coraz bardziej popularne jest rozliczernia się z Urzędem Skarbowym poprzez bankowość elektroniczną. W razie zapytań w tej sprawie służymy pomocą.  

Piknik w ISKRZE

 Rehabilitacja, terapia zajęciowa i różne formy aktywności manualnej, pod czujnym okiem między innymi pani Patrycji, to dla podopiecznych Daru Serca chleb powszedni. Nawet przyjście wolontariuszy i zajęcia dodatkowe też nie są rzadkością. A integracja w tak dużej grupie osób niepełnposprawnych, nie zdarza się często.  W piątek 19.05.2017r.  uczestniczyliśmy w VII festynie sportowo-rekreacyjnym z udziałem osób niepełnosprawnych, pod  hasłem  "RAZEM POKONAMY PRZECIWNOŚCI". Projekt został zorganizowany z okazji  EUROPEJSKIEGO DNIA WALKI Z DYSKRYMINACJĄ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH. Dziękujemy organizatorom i uczestnikom pikniku, kórzy byli z nami w tym dniu oraz wszystkim tym, kórzy pamiętają i wspierają działania stowarzyszenia przez cały rok. Teraz największym naszym wyzwaniem jest remont drugiego piętra Ośrodka Rehabilitacyjno-Opiekuńczego... Kto wie, może następny piknik będzie związany z fetowaniem uruchomieniea kolejnych miejsc dla czekających niepełnosprawnych....

 

Systematyczny rozwój opieki i wsparcie lokalnych firm

Od marca tego roku Stowarzyszenie Pomocy Osobom Przewlekle Chorym „Dar Serca”  kontynuje remont Ośrodka Rehabilitacyjno - Opiekuńczego „DAR SERCA” w Czerninie przy ulicy Zielnej 2. Dzięki temu zwiększy się liczba miejsc opieki długoterminowej całodobowej nad seniorami i osobami niepełnosprawnymi (o 12 miejsc) i opieki dziennej (o 10 miejsc). Prace planuje się zakończyć w sierpniu tego roku.

Stowarzyszenie wyraża swoją wdzięczność i bardzo dziękuje za wsparcia finansowe ze strony lokalnych firm, dzięki czemu możliwe było wykonanie pierwszego etapu rozbudowy, remontu i adaptacji obiektu po byłym przedszkolu w Czerninie na Ośrodek Rehabilitacyjno –Opiekuńczy „DAR SERCA” w roku 2013 oraz zakupienie i montaż windy w 2015r. Inwestycja wykonana jest również z dotacji Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego.

W tym roku Stowarzyszenie zawarło porozumienie z Firmą FOBOS o systematycznym wsparciu finansowym i rzeczowym swoich działań. Współpracę Stowarzyszenia z Firmą FOBOS zapoczątkowało objęcia przez Ośrodek „Dar Serca” w Czerninie opieką całodobową niepełnosprawnego syna pracownicy Firmy, za staraniem Prezesów Firmy. Tym samym współpraca ta stała się dla organizacji nowym, bardzo budującym i satysfakcjonującym doświadczeniem.

Stowarzyszenie ma nadzieję, na dalsze rozwijanie współpracy z lokalnymi organizacjami i mieszkańcami - ludźmi dobrej woli. Niewątpliwie przyczyni się to do jeszcze większego zacieśniania lokalnych więzi międzyludzkich we wzajemnej pomocniczości.

O innych przykładach wsparcia środowiska lokalnego na rzecz opieki długoterminowej będziemy nadal informować czytelników.

Krystyna Szafrańska- prezes